יום שני, 21 באוקטובר 2013

שבוע האופנה חולון


ביום שלישי האחרון, הזדמן לי להגיע למוזיאון העיצוב בחולון לסדרת הרצאות במסגרת שבוע האופנה חולון שהתקיים השנה בסימן חומרים. מיותר לציין שכל ההרצאות שנוכחתי בהן היו מרתקות ואינפורמטיביות.
מעניינת במיוחד היתה הרצאתו של דניאל דיקובסקי מחברת Stratasys המתמחה בפיתוח מדפסות תלת מימד ונחשבת למובילה בתחום, שסיפק מידע על הטכניקה החדישה ועל השימוש בה למטרות שונות. בקולקציית ה-"Voltage" של איריס ואן הרפן נתקלתי מוקדם יותר השנה והיא השאירה אותי נפעמת. הקולקציה מכילה 11 אאוטפיטים שאחד מהם מורכב מחצאית ושכמייה שיוצרו בטכניקה של הדפסת תלת-מימד, ע"י חברת סטרטאסיס. שני הפריטים הללו יוצרו במסגרת שיתוף פעולה עם הפרופסור והמעצבת נרי אוקסמן המתמחה בטכנולוגייה המתקדמת של הדפסת תלת-מימד, כשהחידוש בהם הוא היכולת לשלב בין חומר רך לקשה ולשלוט על האיזון ביניהם. השכמייה והחצאית מורכבים ממעין פוליפים אלסטיים שיוצרים יחדיו את הצורה הכללית של הבגד ואף זזים תוך כדי תנועה. קולקציית קוטור נוספת של איריס ואן הרפן, מכילה נעליים שהודפסו אף הם בחברת סטרטאסיס בישראל והוצגו בתערוכה מיוחדת בספריית החומרים במוזיאון חולון.
בנוסף, אורח הכבוד סטיבן ג'ונס, שעל כיתת האומן שלו יום אחרי נאלצתי לצערי לוותר, נתן הרצאה מרתקת ומשעשעת ואף הציג חלק מהכובעים שלו בתערוכה נפרדת במתחם המוזיאון.
אורחים נוספים שבהרצאות שלהם נוכחתי אך לא ארחיב עליהם הפעם: סוזן לי מ-Biocouture, צמד המעצבים פרנצ'סקה רוזלה וריאן גנז מ-CuteCircuit, וחזאית הטרנדים בתחום הטקסטיל לואיזה סמית'.
למרות שהייתי רק ביום אחד מתוך כל האירועים שהתקיימו במסגרת שבוע האופנה חולון, אסכם ואומר שזו היתה חוויה מרתקת ומעשירה. כולי תקווה שאירועים כאלה, עם אורחים איכותיים מחו"ל יתקיימו יותר. 

בתמונות: מתוך התערוכה בספריית החומרים (פריטים בהדפסת תלת-מימד בעיצובה של נרי אוקסמן, הנעליים המודפסות של איריס ואן הרפן, ודוגמיות של האאוטפיט דמוי הפוליפים), מיצג הבגדים של האחים מוסלין בדשא במתחם המוזיאון, תערוכת הכובעים של סטיבן ג'ונס.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה